BonArt, z.s.

ART MEETS THE (P.R.A.H.A.) STREETS

ART MEETS THE (P.R.A.H.A.) STREETS
19.8. – 18.9.2010
Piazzeta Národního divadla, Praha

Ve druhé polovině srpna se na piazzetě ND představí o.s. BonArt společně s Novou scénou ND další část konceptuálního projektu ART MEETS THE (c.i.t.y.) STREETS. Po Paříži (2009 Les Pragois – Prague and Paris Street/Art Workshop) a vídeňské verzi (2010) vznikají v Praze díla pro veřejný prostor. ART MEETS THE (P.R.A.H.A.) STREETS představuje mladé pražské autory, kteří překračují fiktivní hranice mezi jednotlivými uměleckými oblastmi a projekty kreativně přizpůsobují okolnímu prostředí – vytvářejí díla přímo pro daný prostor, v tomto případě pro veřejný prostor v samotném centru Prahy, pro piazzetu Národního divadla. Vznikají originální objekty, jež nejsou přenosné a jejichž hlavní charakteristikami jsou pomíjivost, jedinečnost a aktuálnost.

Výstava potrvá do 18.9.2010 a její součástí je i setkání s umělci, komentovaná prohlídka a přednáška dne 15.9.2010.

Výstavní projekt ART MEETS THE (c.i.t.y) STREETS z podstaty komunikuje s daným prostředím, jde o projekt, ve kterém umělci vycházejí z prostoru určeného pro tvorbu, reagují na stávající objekty, funkci daného místa a vytvářejí dočasnou interaktivní instalaci. Výsledné výstavě předchází společný workshop umělců s kolemjdoucími, v rámci něhož umělci komunikují s prostorem, ve kterém a pro který umělecká díla vznikají a současně zodpovídají kolemjdoucím dotazy týkající se inspirace daným místem.

Harmonogram:
18.8. – 19.8. 2010 společný workshop umělců / instalace/
19.8. od 20:00 vernisáž
19. 8. – 18.9. 2010 výstava
15.9. 2010 od 17:00 přednáška Vetřelci a volavky v Podestě Nové scény ND, setkání s umělci, komentovaná prohlídka výstavy

Instalace:
Antonín Jirát – Dopřejme jim zázraku II
Pavel Karous – Žvejkačka

ART MEETS THE (P.R.A.H.A.) STREETS : Tisková zpráva (.pdf)