BonArt, z.s.

Štěpánská Street/Art

Štěpánská Street/Art
22. říjen – 18. prosinec 2009
Galerie 35, Francouzský instituv v Praze, Štěpánská 35, Praha 1

Street art je aktuální projev pouliční kreativity, která spontánně využívá prostoru města a vyvolává tak interakce s jeho obyvateli. Plakát, nálepka, šablona, malba, mozaika, instalace… žádný výtvarný prostředek mu není cizí. V případě výstavního projektu Štěpánská Street / Art se princip Street artu obrátil – z ulice se jeho autoři přesunuli do prostor Francouzského institutu v Praze, kde budou týden od 15.10. 2009 společně tvořit.

V rámci výstavy se setkávají legendy českého a francouzského graffiti a street artu, které budou pracovat s daným prostorem, dostanou jedinečnou možnost spolupráce a vzájemné konfrontace. Mezi nimi Speedy Graphito, neopominutelný živoucí odkaz k historii graffiti, mladička YZ a C215, tvůrce jemných pouličních šablon. Čechy zastupuje důvtipný a všudypřítomný Epos, Pasta Oner, který se pohybuje na hraně street a pop artu, Julie 164, autor překvapivých instalací a Mind, který důmyslně pracuje s městským mobiliářem.Tento projekt je stejně jako street art svým charakterem nadnárodní, jeho podstatou je moment setkání a konfrontace generačních a tvůrčích přístupů.

Projekt volně navazuje na výstavu a workshop Les Pragois, která se uskutečnila od června do září 2009 v Českém centru v Paříži ve spolupráci s o.s. BonArt.