BonArt, z.s.

Kick the Habit!

PRAGUE ART MEETS THE (V.I.E.N.N.A.) STREETS
KICK THE HABIT!

České centrum Vídeň, Soho in Ottakring
11. 5. – 24. 6. 2010

Výstava z cyklu PRAGUE art meets the (c.i.t.y.) streets v Českém centru ve Vídni a dvanáctý ročník festivalu SOHO in Ottakring, jsou věnovány zlozvyku. Pod názvem KICK THE HABIT! čeští umělci připravili originální projekty, které mapují společenské projevy maskované ambivalentním slovíčkem zvyk. Zabývají se sdílenými předsudky, které, vtěleny do obecné kultury, nejsou vlastně za předsudky považovány.

Martin Káňa – NEBESKÁ

Odkryjte baldachýn a pochopíte. Co z venku leskne se, zevnitř… Autor si pohrává s tenkou hranicí mezi soukromým a veřejným prostorem.

Michal Cimala – MANAGER HAMMER MOBIL KILLER

Jeden z nejrozšířenějších českých zlozvyků. Mobilní telefon. A ti, jež bez nich nejsou vůbec nic – manažeři. V Čechách je nejvíce mobilů na jednu „obyčejnou“ hlavu. Manažerů pravděpodobně také.
www.michalcimala.cz

Linda Čihařová – AVERAGE PLACE

Nová nabídka! Navštivte úplně normální, obyčejné a průměrné místo! Každé město má kromě svých luxusních kulis i onu průměrnou, obyčejnou stránku. A takové jsou i autorčiny originální pohlednice. Pohled na město zbavený make-upu. A přesto přitažlivý.
www.lindacihar.com

Výstavu pořádá občanské sdružení BonArt ve spolupráci s Českým centrem Vídeň a občanským sdružením Soho in Ottakring za podpory Hlavního města Prahy.

Kurátoři a koncepce: Klára Vomáčková, Marcela Straková

KICK THE HABIT!